menu

niedziela, 29 czerwca 2014

Prawdziwy amerykański bluesman w Poznaniu

fot. Tomasz Kuehn

Niki Buzz


Niki Buzz to legendarny amerykański muzyk, multiinstrumentalista, który grał w karierze między innymi z tak znanymi artystami i formacjami jak James Brown, Ike and Tina Turner, Talking HeadsWhitney Houston, Chaka Kahn, The Village People (grał też z wieloma innymi ale wybrałem sobie na tę listę te, które uważam za najważniejsze). Jeśli nazwy tych zespołów nic Ci nie mówią to znaczy, że kiedy chodziłeś/aś do przedszkola ja już robiłem zdjęcia maturalne ;)
Teraz Niki występuje w Polsce a w czwartek dał koncert w poznańskim +Blue Note wraz z formacją Dr Blues & Soul Re Vision.


Widać, że się zgrali
Dr Blues to mój stary znajomy, Krzysztof Rybarczyk więc teraz uwaga, będę chwalił. To gość, który gra czarnego bluesa z lat 60-tych i mówię Wam, jest świetny. W Poznaniu koncertuje bardzo często obecnie w Aligatorze (dawniej Lizzard King).
Dr Blues


Razem z Niki dają czadu! Niki nie tylko gra czarnego bluesa ale jest czarnym bluesmanem. Bezkonkurencyjny. Gra świetnie, śpiewa świetnie i wygląda świetnie!


Trochę muszę ponownie ponarzekać na oświetlenie w Blue Note. Jednokolorowe reflektory ledowe niestety powodują, że twarze wyglądają jak po Holi Open... całe w kolorowych plamach. Na szczęście akurat do bluesa z lat 60-tych pasują fotografie czarno białe :)

Niki tuż przed występem

blues... a właściwie Dr Blues


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz