menu

niedziela, 27 lipca 2014

Jeziorek, Meritum! Albo co łączy Prezydenta Komorowskiego z Indiami

fot. Tomasz Kuehn
Maciej Jeziorek


Kolejne spotkanie w FaceToFace z niezwykłym fotografem. Tym razem Maciej Jeziorek, współzałożyciel i członek agencji Napo Images. Wielokrotnie podróżował do Indii aby dokumentować życie w tym odmiennym dla nas świecie. Jak sam mówił to prawie jak podróż na Marsa. Jednocześnie dostrzega pewne podobieństwa pomiędzy Polską a tamtejszą kulturą. Czy wiecie, że w Polsce dwukrotnie wybraliśmy prezydenta z wąsami? W Indiach wąsy nosi każdy facet ale w Polsce...?

Maciej opowiadał tyle ciekawych rzeczy, że zacząłem robić notatki ;)
Warto przytoczyć, według Macieja fotografia jest praktyką, uczenie się o robieniu zdjęć nie zrobi z nikogo fotografa najwyżej fotografoznawcę ;) I tu ma całkowitą rację.
Maciej unika postępującej manii robienia śmiesznych zdjęć czyli takich, które przedstawiają ludzi w śmiesznych sytuacjach. W zasadzie się z nim zgadzam. Czasami popełniam takie zdjęcie ale jednak zwykle nie umieszczam w publikacji. Gdyby cały reportaż był z takimi zdjęciami to ok. Ale wtrącenie jednego do galerii nie pasuje. Zawsze ponadto zastanawiam się czy ja chciałbym być w takiej sytuacji pokazany. Często jednak nie.
Za to ostatnia z deklaracji Macieja właściwie wywróciła świat do góry nogami. Maciej nie cierpi bokehu i bokehowców (tu rozumiem miał na myśli fotografów stosujących płytką głębie ostrości w celu uzyskania rozmycia tła). Toż to prawie schizma w fotograficznym światku.

Bokeh jak marzenie?
Słuchajcie a tak na koniec to polecam zajrzyjcie na jego stronę http://www.maciejjeziorek.com/. Dobre foty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz