menu

środa, 8 marca 2017

Najpiękniejsza plaża na Bali?


Kolejny dzień naszej wyprawy na Bali rozpoczęliśmy od wizyty w dwóch ciekawych miejscach. Pierwsze to Water Palace Tirta Gangga. Zaraz po wyjściu z samochodu przykleił się do nas jakiś lokalny przewodnik, który zaczął opowiadać różne historie o tym miejscu. Z początku myśleliśmy, że bez przewodnika nie da sie zwiedzać ale po wejściu na teren obiektu zauważyliśmy ludzi, którzy chodzili bez lokalesów. Na szczęście skończyło się na 50000 rupii od grupy (ok. 15PLN). Wejście na teren pałacu to 30000 rupii czyli ok. 9PLN. Sam pałac dość ciekawy za sprawą niezwykłych rzeźb.
Potem pojechaliśmy do Taman Soekasada Water Palace. Większy obiekt niż poprzednio, blisko morza z pięknymi widokami. Ale nie znalazłem tam nic szczególnie ciekawego. Wejście 50000 rupii czyli ok. 15PLN od osoby. Nie było też lokalesów, którzy chcieli nam wcisnąć jakąś dodatkową usługę.


Na zakończenie tego dnia postanowiliśmy zaznać przyjemności bycia na urlopie i skierowaliśmy się na podobno najlepszą na Bali plażę Virgin Beach. Wjazd 20000 rupii od osoby czyli ok. 6PLN.
Plaża wygląda zachwycająco. Jest parę minusów ale z opowiadań przygodnie spotkanych rodaków to i tak na Bali może być rzeczywiście najlepsza. Kąpiel w oceanie przypomniała mi o tym jak zdradliwe mogą być prądy powstałe na skutek falowania wody. A ratownika tam raczej nie było.Po całodniowym zwiedzaniu przyszedł czas na posiłek. Tym razem w barze Warung Dozo położonym w kompleksie nadmorskich knajpek. Cena niska, potrawy bardzo dobre i tylko trzeba przymknąć nieco oko na stan takich lokali, trochę odstaje od Mariotta. Za obiad na 5 osób (trzy rodzaje ryby, zupa, sórówki itd.) zapłaciliśmy 330000 rupii czyli ok. 20PLN za osobę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz