menu

niedziela, 12 marca 2017

Malezja dzień 2 - Działa, węże i sesja ślubna


Rambo 8 - strzelam z działa
Nasz kolejny dzień wycieczki po Malezji rozpoczęliśmy od odwiedzenia fortu Cornwallis. Obiekt ten zbudowany w 1786 roku jest największym fortem w Malezji. Nigdy nie brał udziału w walkach.
Fort mały z niewielką ilością zabytkowych przedmiotów. Nie ma porównania choćby z Cytadelą poznańską. Wejście za 20 RM od osoby to jednak dość drogo jak na taką słabą atrakcję. Było za to trochę zabawy z rekwizytami :)

Kolejny cel naszej podróży zapowiadał się interesująco. Świątynia węży, w której miały być żywe węże w przestrzeni dostępnej dla odwiedzających. No i owszem były ale jakieś takie uśpione i tylko kilka. Szkoda bo liczyliśmy na więcej. Dobrze, że wstęp bezpłatny.W drodze do świątyni Ling Sen Tong wykutej w skale zatrzymaliśmy się w Ipoh aby obejrzeć ciekawą architekturę starówki. Tłumy turystów i stragany z pamiątkami przesłaniają to co ciekawe. Ale dość interesujące były prace wykonane w obecnym ekologicznym trendzie z odpadów. Tak więc mamy obraz z zakrętek od butelek i ozdoby z butelek pet. Ciekawie też prezentowała się ulica ozdobiona parasolkami.A zatem dalej jedziemy zobaczyć świątynię wykutą w skale. Na miejscu okazało się, że jest tam więcej niż jedna świątynia. Kompleks wykuty w skale prezentuje się imponująco. Uwagę przykuwa wielki posąg Buddy w pozycji leżącej oraz drugi w pozycji stojącej. Wszędzie palą się kadzidła i wszystko spowite jest dymem. Jeśli ktoś nie lubi zapachu dymu to ten kraj nie jest dla niego. Wstęp bezpłatny.Na tym zdjęciu jest ukryta twarz
Ostatnią atrakcją tego dnia były odwiedziny w zamku Kelly. Budynek należał do szkockiego przemysłowca i pełnił funkcje reprezentacyjne. W budynku odbywały się przyjęcia i spotkania biznesowe. Właściciel zamontował tam pierwszą w Malezji windę hydrauliczną. Niestety niekorzystna koniunktura na rynku spowodowała, że interesy właściciela podupadły. Budynek przez kilka dziesięcioleci niszczał aż w końcu został zamieniony w atrakcje turystyczną. Jest to dość popularne miejsce sesji ślubnych w Malezji. I mieliśmy szczęście bo trafiliśmy na taką sesję i ukradłem jedno zdjęcie panu młodemu. Wstęp 10 RM od osoby.


I wszystko byłoby pięknie gdybym nie musiał skorzystać z toalety. Niestety dwójka. I niestety toaleta w stylu muzułmańskim czyli bez papieru toaletowego ale za to wiadro i miska i wąż z wodą. Jakoś się udało ale nie było to przyjemne. Może następnym razem będzie łatwiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz